24 лютого. День довжиною в рік!

Рік тому, з моменту злочинного нападу з боку країни-агресора, життя в Україні завмерло. Наче нескінченний, цей зимовий день, 24-е лютого, триває вже рік, забирає сотні тисяч життів наших співвітчизників, покинути свої домівки змушує мільйони, та все ніяк не закінчиться. Але ще більше людей цей день залишив майже без засобів для існування у деокупованих та прифронтових зонах нашої Батьківщини.

 

 

Початок діяльності

Саме тому, ми, Благодійний Фонд «Від людини до людини», разом з самоорганізованими волонтерами Київського спортивного клубу «Гермес», обрали за свою мету надавати благодійну та гуманітарну допомогу тим, хто найбільше її потребує. Оговтавшись від шоку перших днів війни, ми почали робити перші кроки на цій ниві, доставляючи паливо у напів оточений Чернігів, необхідне для функціонування місцевих волонтерскьих осередків, та евакуюючи людей на зворотньому шляху. А після відступу ворога з півночі України, наша діяльність розповсюдилась по майже всій території Київської та Чернігівської областей.

На регулярній основі ми забезпечили доставку продуктів харчування, засобів власної гігієни, одягу та речей необхідних у побуті у такі населені пункти як Іванків та селища Іванківського району, Сукачі, Розважев, Горностайпіль, Шестовиця, Деснянка, Ровнопілля, Количевка, Макарів та селища Макарівського району, Андріївка, Наливайківка, Лубянка, Озера, Забуччя, Горенка, Буча, Ірпінь, Бородянка, Загальці, Воровськ, Любовичі, Людвиновка, Зарудня, Калинове, Слобода кухарська, Жерева, Гостомель, Клавдієво-Тарасово, Новгород-Сіверський, Шепетівка, Березівка, Ровни та багато ін. В селі Вовчків допомогли відновити дитячий буниок «Пролісок». А у Тетерівське полагодити та відбудувати пошкодженні будівлі.

 

 

Розширення географії

Після відносної нормалізації гуманітарної ситуації у цих областях, ми розширили географію своєї діяльності поїздками з початку до Харкова та Харківщини, Биків, Димитрівка… а згодом і далі на південь та схід по мірі визволення територій України від окупантів. Миколаїв, Баштанка, Херсонщина, Червоний Маяк, Крупиця, Монастирське на півдні. Зокрема в місті Херсоні відкрили та налагодили функціонування «Пункту незламності». Ізюм, Лозова, Коровій Яр, Рідкодуб, Нове, Лиман, Ямпіль… на сході.

 

 

Медицина

На ряду з іншим, велику увагу ми приділяємо наданню необхідних медикаментів та медичних засобів. Саме тому була налагоджена співпраця з ВООЗ (Всесвітня Організація Охорони Здоров’я), за допомогою якої нам вдалося забезпечити постачання ліків в Ізюмську, Лиманську та Новгород-Сіверську центральні районні лікарні, а також в польові шпиталі Донецької області.

 

 

Бахмут

Найскладнішим напрямком в якому розповсюджується наша діяльність, залишається Бахмут. У цьому місті найскладніша гуманітарна ситуація з усіх місць до яких нам довелося потрапити за цей рік. Немає світла, тепла і води вже не один місяць, і це все під постійними артилерійскими обстрілами. Незважаючи на пов’язані з цим труднощами, ми плідно співправцюємо з місцевими співробітниками ДСНС, та за вже три відрядження доставили до міста продуктів харчування спільним обсягом більш ніж 10-ть тон, засоби гігієни, одяг для людей будь якого віку, ковдри та теплі речі, елементи автономного живлення, ліхтарики, свічки тощо. Рятувальників забеспечили необхідним для їх роботи інструментом, транспортні засоби взяли на ремонт…

 

 

Підсумки

Підсумком нашої діяльності за рік війни є членство у національному Кластері здоров’я України від ВООЗ, меморандуми про співпрацю і взаємо поміч з Донецьким ДОЗ, Благодійним Фондом «Поруч» та Благодійним Фондом «Зелені дороги Україна», лист-дозвіл по відновленню пошкодженого житла від Міністерства регіонального розвитку та території України. Плідно співпрацюємо з французьким фондом "URA - Ukrainian refugees assistance" та з Foundation de France, заради нашої загальної мети! За кожен наш візит до населених пунктів, постраждалих від ворожої агресії, допомогу отримували від 200 до 600 чоловіків, жінок, дітей, інвалідів, людей похилого віку. По приблизним підрахункам, на даний час продуктами харчування, засобами власної гігієни, теплим одягом та речами першої необхідності ми забезпечили близько 15 000 людей. Це як маленьке місто!

Давайте допомагати разом! ??

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *